English русский
Türkçe
Furkan Mühendislik 29.Yaşında
 
Hakkımızda | İş&Kariyer | +90 212 483 17 83 | İletişim  

 
Ana Sayfa > Güvenlik Kameraları > 3MK CCTV Kamera Muhafazaları
 
Standart Kamera Muhafazaları
ATEX Belgeli Kamera Muhafazaları
3MK Kamera Muhafazası
ATEX Belgeli Exproof Kamera Muhafazası
   
 
CCTV KAMERA MUHAFAZALARI
 

Housing diye de adlandırılan muhafazalar cctv kameraları dış ortam şartlarına karşı koruyarak problemsiz çalışmasını sağlayan donanımlardır.

Güvenlik kamera muhafaza çeşitleri temelde

  • Klasik Kamera Muhafazası
  • Isıtıcılı Kamera Muhafazası
  • Isıtıcılı ve Fanlı Kamera Muhafazası olmak üzere üçe ayrılır. 

Klasik Kamera Muhafazası

Klasik muhafazalar hava ve su yalıtımını sağlayarak kameraları korurlar. Bağlantı ve geçiş ekipmanlarının deformasyonundan dolayı her 2-3 senede bir defa değiştirilmeleri tavsiye edilir.

Isıtıcılı Kamera Muhafazası

Isıtıcılı muhafazalar hava ve su yalıtımının sağlayarak kameraları korudukları gibi , ön camlarına yerleştirilen ısıtıcılar sayesinde zor kış şartlarında en camın buğu ve buz yapmasını engelleyerek kamera görüntüsünün bozulmasına engel olurlar. Bağlantı ve geçiş ekipmanlarının deformasyonundan dolayı her 2-3 senede bir defa değiştirilmeleri tavsiye edilir. Isıtıcılı muhafazaların kameradan bağımsız bir besleme şekli bulunmaktadır. Genellikle 220V AC gerilimi ile beslenselerde 12V besleme şekliyle de çalışan modelleri bulunmaktadır.

Isıtıcılı Fanlı Kamera Muhafazası

Isıtıcılı fanlı muhafazalar hava ve su yalıtımını sağlayarak kameraları korudukları gibi , ısıtıcı ve fanları sayesinde çok sıcak ve çok soğuk iklik koşullarının bir arada yaşandığı yerlerde kameranın sağlıklı çalışması için gerekli koşulları oluşturarak maksimum performansla çalışmasını sağlar. Isıtıcılı fanlı muhafazaların kameradan bağımsız bir besleme şekli bulunmaktadır. Genellikle 220V AC gerilimi ile beslenselerde 12V besleme şekliyle de çalışan modelleri bulunmaktadır.

Bookmark and Share
FURKAN MÜHENDİSLİK 2023
www.furkanmuhendislik.com.tr | info@furkanmuhendislik.com.tr