English
Türkçe
Furkan Mühendislik 30.Yaşında
 
Hakkımızda | İş&Kariyer | +90 212 483 17 83 | İletişim  

 
3MK
Lorex
Mieka
Hyundai Telecom
C-TEC
Ana Sayfa > C-TEC Yangın Alarm Sistemleri > Deprem Sensörleri > Sismik Sislift 2 Çıkışlı Elektronik Deprem Sensörü
 

Sismik Siscut 2 Kontaklı Elektronik Deprem Sensörü


Sismik Sislift 2 Kontak Çıkışlı Deprem Sensörü
  • Sismik Sislift 2 Kontak Çıkışlı Deprem Sensörü, depremin ilk dalgasında asansör acil durum senaryosunu aktif eder ve asansörlerin durdurularak en yakın kata indirilmesini sağlar. Sensör; gaz kesme , jenaratör ve elektrik bağlantısını kesme ve yangın alarm sistemi gibi sistemlere bağlantı için kullanılmaktadır. 2 adet (N/O-N/C) kuru kontak çıkışlıdır. Kontakları sayesinde deprem anında istenilen 2 farklı sisteme sinyal gönderebilir.

 
 
TSE TS12884 Standardına Uygun Üretilmiştir
  1. Algılama Hassasiyeti: Bu standarda göre , Sismik deprem sensörlerinin hassas bir şekilde yer sarsıntılarını algıladğı ve doğru sonuçlar ürettiği kanıtlanmıştır. Algılama aralığı, titreşim frekansları ve algılama sınırları gibi faktörler değerlendirilebilir.

  2. Doğruluk: Deprem sensörlerinin, algılanan sarsıntıların gerçek değerlerine mümkün olduğunca yakın sonuçlar üretmesi beklenir. Standard, sensörlerin doğruluk düzeyini belirleyebilir.

  3. Tepki Süresi: Deprem sensörlerinin, yer sarsıntılarını hızlı bir şekilde algılaması ve tepki vermesi önemlidir. Standard, sensörlerin belirli bir sürede tepki vermesini gerektirebilir.

 
2 Adet Kuru Kontak Çıkışlıdır

Sismik Siscut 2 Deprem sensörlerindeki kuru kontak çıkışları, algılanan deprem veya sarsıntı olaylarını diğer cihazlara iletmek veya belirli tepki ve kontrol işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılır. Bu iki farklı kuru kontak çıkışı aşağıdaki amaçlar için kullanılabilmektedir :

  1. Alarm Sistemleri ile Entegrasyon : Deprem sensörleri, bir deprem algılandığında alarm sistemlerine tetikleme sinyali göndermek için kuru kontak çıkışlarını kullanabilir. Bu, alarm sistemlerinin aktive olmasıyla birlikte uygun önlemlerin alınmasını sağlar.

  2. Acil Durum Aydınlatması: Deprem sensörleri, deprem algılandığında otomatik olarak acil durum aydınlatmalarını devreye sokmak için kuru kontak çıkışlarını kullanabilir. Bu, acil durum sırasında bina veya tesisin güvenli bir şekilde tahliye edilebilmesini sağlar.

  3. Geçiş Kontrol Sistemleri ile Entegrasyon : Kuru kontak çıkışları, normal zamanda kilitli olan kapı ve pencereleri , deprem algılandığında otomatik olarak açık tutulmasını sağlayarak , bina tahliyesi veya yardım personelinin bina içinde her noktaya kolay erişiminin sağlanmasını kolaylaştırabilir.
  4. Otomatik Kesme veya Kesinti: Deprem sensörleri, kuru kontak çıkışlarını kullanarak elektrik , asansör , gaz veya su gibi kaynaklardaki otomatik kesme veya kesinti işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu, deprem sırasında olası tehlikeleri azaltmak veya önlemek amacıyla kullanılabilir.

Kuru kontak çıkışları normalde açık (NO - Normally Open) veya normalde kapalı (NC - Normally Closed) şeklinde sunulmaktadır . NO tipi çıkışlar, deprem algılandığında bir devre tamamlar ve tetikleme sinyali gönderirken, NC tipi çıkışlar deprem algılandığında devreyi keser ve tetikleme sinyalini durdurur.

Bu kullanım örnekleri, deprem sensörlerinin kuru kontak çıkışlarının yaygın olarak nasıl kullanılabileceğini göstermektedir. Ancak, kullanımdan önce ilgili cihazların teknik özelliklerine ve bağlantı kurallarına dikkat etmek önemlidir.

 

12V 2,2Ah Akü İle Kesintisiz Çalışma Özelliği

Sismik Deprem sensörlerinin kesintisiz çalışmasını ve güç kaynaklarının sağlanmasını sağlar. Sismik Deprem sensörlerinde yerleşik olarak bulunan şarj devreleri, akülerin sürekli olarak şarj edilmesini sağlar. Elektrik enerjisi mevcut olduğunda, sensörün bağlı olduğu güç kaynağı aküyü şarj eder. Böylece, sensörün enerji rezervi sürekli olarak güncellenir ve akü tam olarak şarj edilir. Deprem sırasında veya elektrik kesintisi durumunda, akü devreye girer ve sensörün algılama işlevini sürdürmesine olanak sağlar. Enerji kesintisinde 24 saate kadar çalışmasını sağlar.
 
 
Teknik Özellikler

Besleme Gerilimi : 170V - 250VAC 50Hz.
Standby Çekilen Akım : 30mA
Akü Kapasitesi : 12V 2,2Ah
Enerji Kesintisinde Çalışma Süresi(Standby) : 24 Saat
Akü Kontrol Etme Özelliği : Otomatik
Çalışma Sıcaklığı : 0C° +51,5C°
Montaj Konumu : Yatayda 0°
Akü Uyarı Gerilimi : 11,85 VDC (±%5)
Boyutlar : 185mm x 180mm x 90mm
Ağırlık : 2,7Kg
Kuru Kontak Çıkışı : 2 X NO&NC
 
Gösterge ve Alarm Özellikleri

Deprem Alarmı : Sesli ve Işıklı Gösterge
Şebeke Durum Göstergesi : VAR
Akü Durum Göstergesi : VAR
Akü Hatası Göstergesi : VAR - Akü Besleme Gerilimi kontrolü devamlı yapılır , eğer akü gerilimi 11,85V gerilimi aşamıyor ise 5sn kesikli aralıklarla sesli olarak kullanıcı uyarılır.
Selenoid Vana Hattı Arıza Göstergesi : VAR - Selenoid vana bobininde veya kablolamasında bir arıza durumu meydana geldiğinde saniyede bir kesikli sesli uyarı verir ve ilgili hata gösterge lambası yanar.
Akü Otomatik Şarj Özelliği : VAR
Reset Butonu : VAR
Çalışma Şekli : Tır , Dozer , Uçak , tran vb. zemini titretebilen araç ve makinaların çalışmasından etkilenmez. Sadece zeminin kütlesel hareketi ile çalışır ve alarma geçer.
 
 
Tüm Deprem Sensörlerimizi İnceleyin

Siscut 2

Sismik Siscut 2 Çıkışlı Deprem Sensörü

Detaylar...
Sismik Siscut 2 Çıkışlı Deprem Sensörü
close

%100 Yerli üretim olan Sismik Siscut 2 Çıkışlı Deprem Sensörü , TSE ve GAZMER Onaylıdır

Sismik Sislift 2 Kontak Çıkışlı Deprem Sensörü, depremin ilk dalgasında asansör acil durum senaryosunu aktif eder ve asansörlerin durdurularak en yakın kata indirilmesini sağlar. Sensör; gaz kesme , jenaratör ve elektrik bağlantısını kesme ve yangın alarm sistemi gibi sistemlere bağlantı için kullanılmaktadır.2 adet (N/O-N/C) kuru kontak çıkışlıdır. Kontakları sayesinde deprem anında istenilen 2 farklı sisteme sinyal gönderebilir.

Akü Yedeklemeli olup enerji kesintisinde 24 Saat çalışmasına devam eder.

Siscut 4

Sismik Siscut 4 Çıkışlı Deprem Sensörü

Detaylar...
Sismik Siscut 4 Çıkışlı Deprem Sensörü
close

%100 Yerli üretim olan Sismik Siscut 4 Çıkışlı Deprem Sensörü , TSE ve GAZMER Onaylıdır

Sismik Sislift 4 Kontak Çıkışlı Deprem Sensörü, depremin ilk dalgasında asansör acil durum senaryosunu aktif eder ve asansörlerin durdurularak en yakın kata indirilmesini sağlar. Sensör; gaz kesme , jenaratör ve elektrik bağlantısını kesme ve yangın alarm sistemi gibi sistemlere bağlantı için kullanılmaktadır. 4 adet (N/O-N/C) kuru kontak çıkışlıdır. Kontakları sayesinde deprem anında istenilen 4 farklı sisteme sinyal gönderebilir.

Akü Yedeklemeli olup enerji kesintisinde çalışmasına devam eder.

NOFIRE

Sismik NOFIRE Elektromekanik Deprem Sensörü

Detaylar...
Sismik NOFIRE Elektromekanik Deprem Sensörü
close

%100 Yerli üretim olan Sismik Siscut 4 Çıkışlı Deprem Sensörü ; TOKİ , TSE ve GAZMER Onaylıdır

Nofire Deprem Sensörü , elektromekanik algılama prensibine göre çalıştığından , deprem anında herhangi bir nedenden dolayı oluşabilecek manyetik alanlardan etkilenmemektedir.

LCD Göstergeye sahip olup alarm hata durumlarını sesli ikazın yanında kullanıcıya yazılı olarak bildirir.Harici sensör girişi sayesinde; gaz alarm cihazları ile beraber kullanılarak tek bir selenoid vanayı kapatabilme özelliğine sahiptir.

TA4

TA4 Asansör Deprem Sensörü , duman dedektörü ve yangın alarm butonu bağlanabilme özelliğine sahiptir.

Detaylar...
TA4 Asansör Deprem Sensörü
close

Elektrik tesisatını devre dışı bırakır. Deprem anında yangın algılama sistemlerini devreye sokar. Deprem anında Asansörlerin en yakın kata indirilmesini sağlar.

Elektrik tesisatını devre dışı bırakarak elektrik kontağından doğabilecek yangın riskinin ortadan kalkmasını sağlar.

%100 Yerli üretim olan TA4 Asansör Deprem Sensörü , duman dedektörü ve yangın alarm butonu bağlanabilme özelliğine sahiptir.

Sismik Röle

SİSMİK Röle Çıkış Sayısı Arttırıcı Modül

Detaylar...
SİSMİK Röle Çıkış Sayısı Arttırıcı Modül
close

Sismik Deprem ve gaz alarm cihazları ile beraber kullanılan Sismik Röle Çoklayıcı Modül ; tek bir sensör sinyali ile üzerindeki birbirinden bağımsız 4 adet N/O ve N/C kontak yardımıyla ; elektrik, su, doğalgaz, jeneratör, asansör, yangın panelleri gibi sistemlere ayrı ayrı sinyal göndermektedir.

Aynı zamanda, deprem sensörlerinin maksimum 20 metre olan selenoid vana bağlantı uzunluğunu 100 metreye kadar çıkartabilmekte ve tek bir sensör ile iki adet selenoid vanayı kumanda edebilmektedir. 

Siscut

Siscut Doğalgaz Çıkışlı Deprem Sensörü

Detaylar...
Siscut Doğalgaz Çıkışlı Deprem Sensörü
close

Elektronik Deprem Sensörü , Led Göstergeli , Sadece doğalgazı kesmek amacıyla kullanılır

TSE TS 12884 standardına uygun üretilmiş olan Sismik SiscuT; binanın doğalgaz ana giriş borusu üzerinde bulunan gaz kesme vanalarına (selenoid vanalara) depremin ilk dalgasında 12V sinyal göndererek doğalgazı otomatik olarak keser.

LR-5100

LOREX Yangın İhbar Butonu

Detaylar...
LOREX Yangın İhbar Butonu
close

Deprem Sensörünü ve dolayısıyla asansörlerin acil durum senaryosunu manuel olarak başlatmak için kullanılır.

Deprem sensörüne bağlayarak deprem anında veya herhangi bir acil durumda acil durum butonuna basarak manuel olarak asansörlerin durmasını ve kullanım dışı kalmasını sağlayabilirsiniz

Özel test anahtarı ile camı kırmadan kolay test yapabilirsiniz. NO ve NC olmak üzere iki farklı kontak çıkışı sunar

LR-2100-R12-R24

LOREX Röleli Duman Dedektörü

Detaylar...
LOREX Röleli Duman Dedektörü
close

12V veya 24V besleme gerilimi ile çalışır ve kuru kontak çıkışı sunar.

Yangın durumunda yangını duman etkisine göre algılar ve deprem sensörüne veya asansör panosuna direkt olarak komut vererek asansörleri durdurarak en yakın kata indirilmesini ve/veya gaz kesme sistemini harekete geçirerek binaya doğalgaz girişini keser.

Kendi üzerinde bulunan bütünleşik sireni sayesinde sesli uyarı verir ve ilave bir siren gerektirmez

3MK-5120D

3MK-5120D Doğalgaz Dedektörü

Detaylar...
3MK-5120D Doğalgaz Dedektörü
close

Doğalgaz ve LPG Gazlarını tehlikeli seviyeye ulaştığında algılar ve erekn uyarı sağlar.

Kuru kontak çıkışları sayesinde , deprem sensörünüzün gaz alarm girişine bağlayarak , gaz algıladığında deprem sensörünüzün acil durum senaryosunu başlatır. Gas kesme işlemini gerçekleştirir.

Deprem sensörünüzün kontak çıkışlarını kullanarak ayrıca bir kontak çıkışını meşgul etmez.

C4416

C4416 Optik Duman Dedektörü

Detaylar...
C4416 Optik Duman Dedektörü
close

6V-33V besleme gerilimi aralığında çalışır.C4408DR ile beraber kullanıldığında kuru kontak çıkışı sunar

Yangın durumunda yangını duman etkisine göre algılar ve deprem sensörüne veya asansör panosuna direkt olarak komut vererek asansörleri durdurarak en yakın kata indirilmesini ve/veya gaz kesme sistemini harekete geçirerek binaya doğalgaz girişini keser.

Valfler

Lorex Selenoid Vanalar

Detaylar...
Lorex Selenoid Valfler
close

Deprem sensörlerinden aldığı komut ile binaya gaz girişini keser

Selenoid Valfler, prensip olarak Normalde Açık , Normalde Kapalı durumlarda çalışır. Besleme gerilimi seçenekleri 12V , 24V ve 220V olmaktadır. İçinden geçecek akışkanın cinsi , basıncı , exproof özellikli olması gibi faktörlere göre seçim yapılmaktadır

  
 
Önerimiz Olan Diğer Dedektörler

3MK-5120D - TSE Onaylı
Fiyat:
TA4 - Deprem Sensörü
Fiyat: --$+KDV
C-TEC C4416-Optik Duman
Fiyat: Sorunuz
   
Yukarı Çık

 
Bookmark and Share
FURKAN MÜHENDİSLİK 2023
www.furkanmuhendislik.com.tr | info@furkanmuhendislik.com.tr