English
Türkçe
Furkan Mühendislik 28.Yaşında
 
Hakkımızda | İş&Kariyer | +90 212 483 17 83 | İletişim  

 
Ana Sayfa > C-TEC Yangın Alarm Sistemleri >  Gaz Dedektörleri > Lorex LR-HEZGAZEX Exproof Endüstriyel Doğalgaz Dedektörü

 

Lorex LR-HEZGAZEX Exproof Endüstriyel Doğalgaz Dedektörü - Doğal Gaz Alarm Cihazı

Exproof Doğalgaz Dedektörü

Lorex LR-HEZGAZEX Endüstriyel Doğalgaz Dedektörü, havadaki patlayıcı gazları (doğalgaz ve LPG) algılamak için kullanılan bir cihazdır.

 

Cihaz, havada tehlike eşiğinde bir gaz algıladığında sesli ve görüntülü olarak uyarı vermeye başlar.

 

Lorex Endüstriyel Gaz Dedektörü'nün yeşil led ışığı elektrikle beslendiği sürece yanmakta, tek başına yandığında tehlikeli bir durumun olmadığını göstermektedir.

   

 


Şayet patlayıcı gazlardan birini algılarsa, kırmızı led ışığı yanar ve aynı zamanda buzzer (zil) devreye girer. Cihazın arıza durumunu ise sarı led ışığı bildirir.Bu ışık sensörün süreklilik kaybı ve kısa devre durumunda devreye girmektedir.

 

Lorex endüstriyel gaz dedektörüne çıkış elemanı olarak selenoid valf bağlanabilir. Röle çıkışı sayesinde alarm durumunda aspiratör, siren, gaz kesici valf gibi cihazlara otomatik anahtarlama yapar.

 

Kombi, fırın, katalitik soba, şofben gibi patlayıcı gazlarla çalışan cihazların olduğu alanlarda; metan (CH4), propan (C3H8) ve bütan (C4H10) gazlarını tehlikeli oranın çok altında olsa bile algılar ve güvenliğinizi sağlar.

 

Lorex LR-HEZGAZEX Endüstriyel Gaz Dedektörü, ATEX ve CE sertifikasyonuna sahiptir ve EN 50194 standartlarına uygundur. Cihazın en önemli özelliklerinden biri de GAZMER onaylı olmasıdır.

 

Kullanım alanları:

Kazan daireleri, benzin istasyonları, doğalgaz tesisleri, LPG dolum tesisleri, yanıcı patlama riski olan heryer, sanayi tesisleri, tüp satışı olan yerler, sanayi tipi mutfaklar

 


Ürün üç parçadan oluşmaktadır:

 

1. Ana gövde: Sensör bir kablo ile bu gövdeye bağlanır. Görsel ve sesli alarm bunun içindedir. Gövde exproof değildir ve patlayıcı alanda kullanılmamalıdır.

 

2. Kablo: Kablo sensör ve gövde arasına bağlanır.

 

3. Exproof muhafazalı gaz sensörü: Ex kablo ile patlayıcı atmosfere doğru uzatılmıştır. Sensör, aleve karşı korumalı metal mahfaza içerisine yerleştirilmiştir. Mahfaza sinter kapatılmıştır. Sensörün Ex mahfazası ısı ve alevden, su, yağ gibi sıvılardan etkilenmez.

 

Teknik Özellikler:

Algılanan Yanıcı Gazlar: Doğalgaz (metan), LPG
Cihaz tipi: B tipi olacak endüstriyel yerler
Kullanım alanlı: Potansiyel patlayıcı gaz bulunan yerler
Gücü: 230 VAC 50 Hz 3 VA
Sensör: Yarı iletken
Sensör ömrü: 5 yıl
Alarm şiddeti: 85 dB
Kalibre süresi: Maksimum 60 s
Koruma sınıfı: IP65
Koruma panosu: Ex değildir, patlayıcı ortamda kullanılamaz
Tepki süresi: <10 saniye
Sesli uyarı: Piezoelektrik buzzer (zil)
Ağırlığı: 600 gram
Ölçüleri: 110x85x38


 

 
Önerimiz Olan Diğer Ürünler
FireAngel - CO Dedektörü
Fiyat:Sorunuz
LR-MT540 -Infrared Ateş Ölçer
Fiyat: --$+KDV
LOREX -Su Selenoid Vana
Fiyat:Sorunuz

 
Bookmark and Share
FURKAN MÜHENDİSLİK 2021
www.furkanmuhendislik.com.tr | info@furkanmuhendislik.com.tr