English
Türkçe
Furkan Mühendislik 26.Yaşında 
 
Hakkımızda | İş&Kariyer | +90 212 483 17 83 | İletişim  

 
Ana Sayfa > Yangın ve Gaz Algılama Sistemleri > Deprem Sensörleri > Lorex LR-Sislift4 4 Kontak Çıkışlı Elektronik Deprem Sensörü
 

Lorex LR-SISLIFT4 4 Kontak Çıkışlı Elektronik Deprem Sensörü


Sismik Sislift 4 Kontak Çıkışlı Deprem Sensörü
  • Lorex Sislift 4 Kontak Çıkışlı Deprem Sensörü, depremin ilk dalgasında asansör acil durum senaryosunu aktif eder ve asansörlerin durdurularak en yakın kata indirilmesini sağlar. Sensör; gaz kesme , jenaratör ve elektrik bağlantısını kesme ve yangın alarm sistemi gibi sistemlere bağlantı için kullanılmaktadır. 4 adet (N/O-N/C) kuru kontak çıkışlıdır. Kontakları sayesinde deprem anında istenilen 4 farklı sisteme sinyal gönderebilir.

Fiyat: 149 $ +KDV
 
 
Teknik Özellikler

Besleme Gerilimi : 170V - 250VAC 50Hz.
Standby Çekilen Akım : 30mA
Akü Kapasitesi : 12V 2,2Ah
Enerji Kesintisinde Çalışma Süresi(Standby) : 24 Saat
Akü Kontrol Etme Özelliği : Otomatik
Çalışma Sıcaklığı : 0C° +51,5C°
Montaj Konumu : Yatayda 0°
Akü Uyarı Gerilimi : 11,85 VDC (±%5)
Boyutlar : 185mm x 180mm x 90mm
Ağırlık : 2,7Kg
Kuru Kontak Çıkışı : 4 X NO&NC
 
Gösterge ve Alarm Özellikleri

Deprem Alarmı : Sesli ve Işıklı Gösterge
Şebeke Durum Göstergesi : VAR
Akü Durum Göstergesi : VAR
Akü Hatası Göstergesi : VAR - Akü Besleme Gerilimi kontrolü devamlı yapılır , eğer akü gerilimi 11,85V gerilimi aşamıyor ise 5sn kesikli aralıklarla sesli olarak kullanıcı uyarılır.
Selenoid Vana Hattı Arıza Göstergesi : VAR - Selenoid vana bobininde veya kablolamasında bir arıza durumu meydana geldiğinde saniyede bir kesikli sesli uyarı verir ve ilgili hata gösterge lambası yanar.
Akü Otomatik Şarj Özelliği : VAR
Reset Butonu : VAR
Çalışma Şekli : Tır , Dozer , Uçak , tran vb. zemini titretebilen araç ve makinaların çalışmasından etkilenmez. Sadece zeminin kütlesel hareketi ile çalışır ve alarma geçer.
 

Deprem cihazının duvara, yatay eksende 0°’de dikey eksende 90°’de montajının yapılması gerekmektedir. Cihazın terazide olup olmadığı yıllık yapılacak periyodik bakımlarla kontrol edilir.


Cihazın, araçların geçişi esnasında çarpmayacakları bir konumda, depremi şiddetinde algılayabilmesi için sağlam bir zemine (Binanın dinamik tepkilerden kaynaklanan hareketlere duyarlı olmayacak şekilde,kolon yada kiriş) sıkıca ve set edildiği değerlerden erken kapamaması için terazisinde montajı yapılmalıdır.


Cihaz yerden minimum 150 -180 cm yukarıda, göz seviyesinde olmasına dikkat edilmeli, pano kapağı açılabilecek genişlikte bir yerde, altındaki delikten cihazın içine kabloların girmesini engellemeyecek boşlukta montajı yapılmalıdır.


Ev ve benzeri yerlerde kullanılan ve gaz yakan cihazlarla ilgili Türk standartlarından gaz ve elektrik beslemesi konusunda olanlara uygundur.

 
Önerimiz Olan Diğer Dedektörler

3MK-5120D - TSE Onaylı
Fiyat:49$+KDV
Valf - Selenoid Vana
Fiyat: --$+KDV
SİSMİK - LCD Göstergeli Deprem Sensörü
Fiyat: KDV
   
Yukarı Çık

 
Bookmark and Share
FURKAN MÜHENDİSLİK 2018
www.furkanmuhendislik.com.tr | info@furkanmuhendislik.com.tr