English русский
Türkçe
Furkan Mühendislik 28.Yaşında 
 
Hakkımızda | İş&Kariyer | +90 212 483 17 83 | İletişim  

 
Ana Sayfa > C-TEC Yangın Alarm Sistemleri > Gaz Dedektörleri > 3MK-CO220 Röleli Karbonmonoksit Alarm Dedektörü 220V + Şarjlı Pilli
 
3MK-CO220 Karbonmonoksit Dedektörü - Alarm Cihazı (220V+Şarjlı Pilli)
CO Dedektörleri
 
3MK-CO220 Karbonmonoksit Dedektörü
  • Karbonmonoksit zehirlenmelerinde erken uyarının hayati önem taşıdığı düşünüldüğünde; 3MK-CO220 karbonmonoksit alarm dedektörü, risk olan her yaşam alanında kullanılmalıdır.
  • Cihaz üzerindeki 85dB şiddetinde bütünleşik dahili siren ile sesli uyarı, gösterge LED leri ile ışıklı uyarı sağlamaktadır. Ayrıca üzerinde kapalı ve açık kontak çıkış verebilen röle vasıtasıyla gaz sızıntı anında selenoid vana kontrol ederek gazı keser veya merkezi yangın algılama sisteminde izlenebilmesi sağlanabilir.
   

  • Her yıl karbonmonoksit zehirlenmesinde çok sayıda can kaybı yaşanmaktadır. 'Sessiz katil' olarak adlandırılan bu zehirlenme; karbonmonoksit (CO) gazının renksiz, kokusuz ve tatsız olması sebebiyle gerçekleşmektedir.
  • Karbonmonoksit (CO); benzin , LPG ve doğalgaz , parafin , ahşap , kömür vb. maddelerin yanmasıyla ortaya çıkar. Aşırı doz karbonmonoksit (CO) gazı bilinç kaybına ve birkaç dakika içerisinde ölüme yol açmaktadır. Düşük doz karbonmonoksit ise başağrısı , uyuşukluk, halsizlik, mide bulantısı , kusma gibi semptomlara sebebiyet verir. Karbonmonoksit gazı akciğerde oksijen sağlayan alyuvarları absorbe eder. Bu sebeple karbonmonoksit zehirlenmelerinde oksijen yetersizliğinden kısa sürede beyin ve kalp zarar görmektedir.
 

Kesintisiz Çalışır

3MK-CO220 Karbonmonoksit dedektörü içerisinde bulunan şarjlı pil sayesinde elektrik kesilse bile çalışmaya devam eder. Sistem içerisinde bulunan şarj devresi sayesinde elektrik tekrar geldiğinde zayıflayan pil yeniden şarj edilir. Bu sayede 3MK-CO220 karbonmonoksit dedektörü ile pil bitme problemi ortadan kalkar.

Uzun Ömürlü ve Hassastır

3MK-CO220 Karbonmonoksit dedektörü içerisinde dünyaca ünlü Japon elektrokimyasal sensör üreticisi FİGARO sensör kullanılmıştır. Sensör ömrü dünya standartlarında olup mükkemmel hassasiyete sahiptir.

Karbonmonoksit dedektörünüzü yangın alarm sisteminize, soygun alarm sisteminize veya havalandırma sistemine bağlayabilirsiniz

3MK-CO220 Karbonmonoksit alarm dedektörü içerisinde bulunan NO ( normalde açık ) , NC ( normalde kapalı ) röle çıkışları sayesinde mevcut bir soygun - yangın alarm sisteminize bağlayabilir veya aspiratör , havalandırma sistemine bağlayarak ortamdaki olası bir karbonmonoksit gazı yükselmesinde havalandırma sisteminizi çalıştırarak zehirli karbonmonoksit gazı tahliyesini otomatik hale getirebilirsiniz.

 
 
Teknik Özellikler

Model - Ürün Tanımı:
3MK-CO220 Karbonmonoksit Dedektörü (220VAC + 9V Şarjlı Pil)
Besleme Gerilimi : 220VAC + 9V Şarjlı Pil
Güç Tüketimi : 2W
Pil : 9V Şarjedilebilir Pil
Sensör : Elektrokimyasal Sensör ( Figaro Japon)
Röle Çıkışı : Alarm durumunda aktif olan NO & NC röle çıkışları
Montaj Pozisyonu : Duvar
Sensör Ömrü : 5 Yıl
Gösterge Işıkları : Enerji - Hata - Alarm Durum Gösterge Işıkları Mevcuttur.
Alarm Ses Seviyesi : 85dB
Kalibrasyon Süresi : 45 saniye
Gaz Eşik Değerleri : 10ppm - 300ppm
Çalışma Ortamı Nem Aralığı : 80% RH
Çalışma Sıcaklığı : -20°C +50°C
Garanti : 2 yıl
Plastik Malzeme:

Yangın Geciktirici ABS, UL94 VO

Boyutlar : 85mm (genişlik) x 120mm (yükseklik) x 46mm (derinlik)
Ağırlık :
450gr

Önerimiz Olan Diğer Ürünlerimiz


FireAngel - CO Dedektörü
Fiyat:Sorunuz
Solo C3 -CO Test Spreyi
Fiyat: --$+KDV
LR-MT540 -Infrared Ateş Ölçer
Fiyat: --$+KDV
 karbonmonoksit dedektörü bağlantı şeması
 
Bookmark and Share
FURKAN MÜHENDİSLİK 2020
www.furkanmuhendislik.com.tr | info@furkanmuhendislik.com.tr