English
Türkçe
     
 Hakkımızda | İş&Kariyer | +90 212 483 17 83 | İletişim

 
Ana Sayfa > Yangın Alarm Sistemleri > Gaz Dedektörleri > 3MK-5120D Doğalgaz Dedektörü
 

3MK-5120D Doğalgaz Dedektörü - Gaz Alarm Cihazı

Doğalgaz Dedektörleri
 
  • 3MK-5120D Doğalgaz ve LPG dedektörü , havadaki patlayıcı ve zehirli gazları algılayabilen (doğalgaz ve LPG) , TSE, GAZMER ve İGDAŞ tarafından onaylı bir gaz alarm cihazıdır. Bu tür tehlikeli gazların tespit edilmesi durumunda , 3MK doğalgaz ve LPG dedektörü buzzerı (zil) ile sesli , LED gösterge paneli ile ışıklı uyarı sağlar. NO ve NC kontak röle çıkışı vasıtasıyla , merkezi yangın algılama sisteminde izlenmesi , selenoid valf kontrolu , aspiratör / havalandırma sistemi kontrolüne olanak sağlar.


    Yeşil LED ışığı gaz alarm cihazı elektrikle beslendiği sürece yanar ve tek başına yandığı sürece ortada tehlikeli bir durum olmadığını gösterir. 3MK-5120D Doğalgaz ve LPG dedektörünün patlayıcı ve zehirleyici gazlardan (doğalgaz ve LPG) birini tespit etmesi durumunda kırmızı LED gösterge ışığıda yanar. Aynı zamanda buzzer (zil) de devreye girer ve doğalgaz dedektörü üzerinde bütünleşik röle konum değiştirir. Cihaz üzerindeki sarı led gösterge ışığı ise hata (arıza) durumunu gösteren işaretidir. Sarı led sensörün süreklilik kaybı ve kısa devre durumunda devreye girer.


  • Cihaz her defasında fişe takıldığında maksimum 45 saniyelik bir kalibrasyon süresine ihtiyaç duyar. Bu durumda fişe takıldığı andan itibaren cihaz 45 saniye sonra gaz algılayabilecek konuma geçer.


    3MK-5120D doğalgaz ve LPG dedektörü metan gazı (CH4) , propan gazı (C3H8) ve bütan (C4H10) gazlarını tehlikeli oranın çok altında olsalar dahi algılar ve kombi , fırın , katalitik soba , şofben gibi patlayıcı gazlarla çalışan cihazların bulunduğu yerlerde güvenliğinizi sağlar.

tse onaylı , gazmer onaylı , igdaş onaylı
Fiyat : 45 TL +KDV  

Doğalgaz dedektörünü kimler kullanmalı?

Doğalgazın kullanıldığı her ortamda zehirlenme riski vardır. Bu yüzden doğalgazla çalışan soba ile şofben ve kombi bulunan yerlerde doğalgaz dedektörü kullanılmalıdır.

Doğalgaz dedektörü kullanmak niçin önemli?

Doğalgaz kullanılan tüm ortamlarda sızıntı, dolayısıyla da zehirlenme riski mevcuttur. Sızıntının birden fazla nedeni olabilir. Bu yüzden rutin kontroller yapılsa bile, doğalgazlı bütün yaşam alanları potansiyel risk taşımaktadır. Doğalgaz sızıntısı kokuyla hissedilebilse bile, renksiz olduğu için fark edilememesi olasıdır. Doğalgaz dedektörleri tehlikeli bir sızıntıyı kullanıcıya haber vererek, yaşanabilecek zehirlenme ve patlamalara karşı müdahale edilebilmesine olanak sağlar.

İyi bir doğalgaz dedektörü hangi özelliklere sahip olmalı?

Doğalgaz dedektörünüzün güvenilir sonuçlar verdiğinden emin olmak için bazı önemli özelliklere sahip olması gerekir. İyi bir doğalgaz dedektörü GAZMER ve TSE onayına; CE sertifikasyonuna sahip olmalıdır.

 
 
Teknik Özellikler  
Algılama Metodu : Yarı iletken Semiconductor Sensing Technology
Röle Çıkışı : 1 adet NO/NC Kuru Kontak
Selenoid Vana Çıkışı : 250 VA
Güç Tüketimi : 3W
Gaz Eşiği : %10 5000 ppm
Çalışma Sıcaklık -20°C ~ 50°C
Nem : 80%
Ses Şiddeti : 85 dB
Sensör Ömrü : 5 Yıl
Kalibrasyon Süresi : 45 saniye
Boyutlar : 85mm X 120mm X 46mm

 

3MK-5120D doğalgaz dedektörünün test ve AR-GE işlemleri böyle yapıldı:

 

3MK-5120D Doğalgaz Dedektörü'nü satın alabileceğiniz satış noktaları:

Önerimiz Olan Diğer Dedektörler

3MK-COB -Pilli Karbonmonoksit Dedektörü
Fiyat: 66$+KDV
Lorex - Agis 40 Ex Proof Gaz Dedektörü
Fiyat: Sorunuz
Lorex - Propan Gaz Dedektörü
Fiyat: Sorunuz
 

Bookmark and Share
FURKAN MÜHENDİSLİK 2016
www.furkanmuhendislik.com.tr | info@furkanmuhendislik.com.tr